$1,237.49
Was$1,499.95Save $262.46 (17%)
Autograph Edition 24 In. 1.2 Cu. Ft. Built-in Microwave Drawer In Black Stainless Steel And Champagne Bronze Accents - MWDZ1BSHCB
Autograph Edition 24 In. 1.2 Cu. Ft. Built-in Microwave Drawer In Black Stainless Steel And Champagne Bronze Accents
Model: MWDZ1BSHCB













Autograph Edition 24 In. 1.2 Cu. Ft. Built-in Microwave Drawer In Black Stainless Steel And Champagne Bronze Accents
Model: MWDZ1BSHCB
$1,237.49
Was$1,499.95Save $262.46 (17%)
Key Features
Modern Design
One-touch Convenience
Choose Your Style
Description
Available from Mr. Appliance, serving customers throughout "Georgia and Central Florida".
Features
Modern Design
ZLINE Microwaves boast a modern and seamless look that is built to complement your kitchen
One-touch Convenience
Conveniently and quickly cook any meal with easy-to-use touch controls and multiple cooking options
Choose Your Style
Easily complete your kitchen suite with Stainless Steel, Black Stainless, and Satin Stainless Steel.
Specifications
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | - |
| Shipping Height | - |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 109.9 lbs |
| Total of Shipping Weight | 109.9 lbs |
| Source | Manufacturer |
Dimensions & Weight
| Width | - |
| Height | - |
| Depth | - |
| Weight | 69.9 lbs |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
Dimensions
| Dimensions: | 23.5 in W x 23.3125 in D x 14.875 in H |
Details
| Control Type: | Touch Screen |
| Product Weight (lb.): | 69.9 |
| Voltage: | 120vac |
| Frequency: | 60 Hz |
| Amps: | 15A |
You might also like these best sellers...
Where to Buy ZLINE Appliances in "Georgia and Central Florida".











